Moja Wolność – Moja Niepodległość

 „Moja wolność – Moja niepodległość” to projekt lokalny przygotowany we współpracy 11 miejscowych organizacji pozarządowych i instytucji publicznych Sochaczewa. Pretekstem do wspólnego działania było uczczenie święta 11 listopada przez przygotowanie multimedialnego spektaklu teatralnego.
Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie E-Sochaczew.pl.
Artystyczne opracowanie wydarzenia zlecono artystom ze Stowarzyszenia Sztuka Nowa.

Inspiracją do powstania multimedialnego spektaklu była historia Sochaczewa i dzisiejsza działalność najaktywniejszych mieszkańców miasta, która ma na celu upamiętnienie wydarzeń  i zachowanie miejsc związanych z jego przeszłością.

Na scenie wystąpiło 25 aktorów. Oprawa muzyczna była tworzona na żywo przez zespół muzyków związanych z grupą L’Ombelico del Mondo i Władysława Guidonisa Komendarka, światowej sławy twórcę muzyki elektronicznej pochodzącego z Sochaczewa.
Do przygotowania wieczoru przyczyniło się 11 lokalnych organizacji i instytucji: Miejski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie L’ombelico del Mondo, Stowarzyszenie na Rzecz Historycznej Odbudowy Zamku w Sochaczewie „Nasz Zamek”, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania nad Bzurą, Stowarzyszenie Kolektyw Twórczy Sochaczew wraz z pismem „Kulturka”, Hufiec ZHP Sochaczew, Filmedia Studio, Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej, Teresiński Ośrodek Kultury, Colorador, ProFX. Idywidualne podziękowania należą się też Marcinowi Hugo-Baderowi i Pawłowi Stelmachowi.

Spektakl „Moja Wolność. Moja Niepodległość” to zaledwie zarys możliwości, jaki tkwi w potencjale sochaczewskich środowisk artystycznych i organizacji pozarządowych. Jest to szansa stworzenia widowiska osadzonego mocno we współczesnym świecie, zamkniętego ze wszystkimi jego przejawami w mikrokosmosie Sochaczewa – powiedział reżyser przedsięwzięcia, Dawid Żakowski.

Podczas wieczoru rozdano coroczne nagrody Stowarzyszenia E-Sochaczew.pl dla najaktywniejszych współtwórców tego dynamicznie rozwijającego się portalu.

Wiecej w relacjach z wydarzenia: na E-Sochaczew.pl, Bohaterowie 1939.

Ten wpis został opublikowany w kategorii projekty i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.