BRAVE KIDS Warszawa (I edycja)

BRAVE KIDS Warszawa była to pierwsza warszawska edycja cyklicznego projektu edukacji kulturalnej skierowanego do warszawskich dzieci w wieku 8-16 lat ze środowisk defaworyzowanych społecznie.

Głównym partnerem projektu jest Festiwal BRAVE KIDS (http://www.bravekids.eu/). Co roku festiwal powiększa się o kolejne grupy dziecięce i kolejne miasta. W 2013 roku objął 120 dzieci z całego świata, dołączyła także Warszawa.

W pierwszej warszawskiej edycji projektu wzięły udział 4 grupy dzieci z Ugandy, Gruzji i Kirgistanu oraz grupa Hope4Street ze świetlicy socjoterapeutycznej Mały Książę działającej na Pradze.

W ramach projektu odbył się pokaz finałowy w Parku Skaryszewskim, który zgromadził liczną widownię. Prócz tego uczestnicy z 4 krajów grali dla Dzieci z Domu Dziecka nr 4. Ich instruktorzy poprowadzili 3-dniowe warsztaty dla dzieci w CPK Praga Południe. Projekt zgromadził wolontariuszy, którzy zdobywali doświadczenie w pracy z dziećmi.

BRAVE KIDS ukazuje, jak sztuka daje możliwość przezwyciężenia stereotypów kulturowych i wyzwalania z niszczących ograniczeń. BRAVE KIDS pokazuje różnorodność kultur i umożliwia promowanie postawy tolerancji i otwartości względem drugiego człowieka.

Projekt był współfinansowany z Miasta Stołecznego Warszawy.

Projekt zrealizowany w partnerstwie z Fundacją Świat na Wyciągnięcie Ręki, CPK Praga Południe, Miejsce Akcji Paca 40.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii projekty. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.