PODAJ DALEJ

podaj dalej miniPODAJ DALEJ to innowacyjny projekt teatralny. W ramach PODAJ DALEJ spotkają się 4 grupy młodzieżowe prowadzone przez instruktorów z 4 warszawskich organizacji pozarządowych, którzy korzystają z różnorodnych technik artystycznych.

Organizacje biorące udział w projekcie i techniki ich grup:

Stowarzyszenie Sztuka Nowa
 – teatr fizyczny, nowe media
Stowarzyszenie Pedagogów Teatru – sztuka performansu, teatr w przestrzeni miejskiej
Stowarzyszenie Praktyków Kultury – tańce kaukaskie, teatr cieni
Towarzystwo Nasz Dom – teatr zespołowy

Celem projektu jest nie tylko ukazanie różnorodnych form teatru i sztuk performatywnych, ale również umożliwienie spotkania młodych ludzi z różnych środowisk i stworzenie im okazji do wspólnego, pozytywnego doświadczenia różnorodności kultur i zainteresowań.

Przed wspólnym spotkaniem każda z grup wykonuje pokaz pracy prezentujący wyniki stałych zajęć teatralnych. W następnym etapie projektu aktorzy 4 grup spotkają się, by we wspólnym warsztacie stać się specjalistami i dzielić się poznanymi technikami teatralnymi.

Zakończeniem projektu PODAJ DALEJ jest spektakl finałowy wykorzystujący wszystkie techniki. W pierwszej edycji w 2012 roku odbył się w warszawskim Teatrze Lalka. Jego reżyserem był Dawid Żakowski. W drugiej edycji w 2013 roku spektakl w reżyserii Sebastiana Świądra był pokazany 3 razy – w Teatrze Lalka, Centrum Promocji Praga Południe i na Festiwalu „Sztuka Działa” w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej.

Więcej informacji na stronie: www.podajdalej.waw.pl 

s3ktor_2012_800_600_0Projekt nominowany do finału Konkursu S3ktor 2012 na najlepszą warszawską inicjatywę pozarządową w dziale „Kultura”.

Formuła „Kids teach kids” (Dzieci uczą dzieci) przyświeca realizowanemu od 2009 roku międzynarodowemu projektowi Brave Kids, który stał się inspiracją do stworzenia projektu PODAJ DALEJ oryginalnie wykorzystującego potencjał warszawskich organizacji pozarządowych i instytucji prowadzących innowacyjne projekty edukacji kulturalnej.


—————————————————————————————
Organizator projektu: Stowarzyszenie Sztuka Nowa

Projekt jest współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa.
Sponsorem projektu jest Drukarnia EFEKT.

Patroni medialni: Radio Kampus, Independent.pl, Teatrdlawas.pl, IRKA.com.pl, Zupełnie Inny Świat
Partnerzy projektu: Stowarzyszenie Pedagogów Teatru, Stowarzyszenie Praktyków Kultury, Towarzystwo Nasz Dom, Teatr Lalka, Klub Kultury Saska Kępa, Centrum Promocji Kultury Praga Południe, Teatr Scena Lubelska, Centrum Społeczne Przychodnia

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności, projekty. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.