Gdyby to była moja ulica… – teatr fizyczny w przestrzeni publicznej

42 Regula - D.Zakowski, Fot. M.Zakrzewski148770_10151258373151939_1726581840_nWarsztaty “If this was my street – Gdyby to była moja ulica”
– teatr fizyczny w przestrzeni publicznej –

Liderzy warsztatów: Paulina Almeida, Dawid Żakowski (Sztuka Nowa)

Podczas codziennych zajęć uczestnicy poznają podstawowe zagadnienia teatru fizycznego. Od początku warsztatów w praktycznych ćwiczeniach uczą się specyfiki działań w przestrzeni publicznej (dialog z publicznością, improwizacja, kreowanie postaci).
Każda z edycji posiada temat przewodni, który służył jako punkt wyjścia do pracy nad strukturą sceniczną. Na postawie doświadczeń osobistych oraz materiałów zbieranych w przestrzeni miejskiej uczestnicy opracowują solowe i grupowe akcje, które na zakończenie warsztatów prezentowane są podczas finałowego pokazu wpisanego w program festiwalu.

Warsztaty skierowane są do młodych twórców – aktorów, studentów kierunków teatralnych oraz artystów innych dyscyplin.

IV edycja odbyła się w Warszawie w dniach 19 czerwca – 7 lipca 2014 w ramach Festiwalu Sztuka Ulicy. Organizator: Stowarzyszenie Sztuka Nowa. Artysta wspierający: Yuga Hatta.

Projekt współfinansowany przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.
Partnerzy: Festiwal Sztuka Ulicy, Centrum Łowicka
Patronat honorowy nad warsztatami objęła Amabasada Portugalii w Warszawie.

logotypes If it was my street

Zdjęcia z IV edycji

III edycja odbyła się w Rennes w dniach 17 czerwca – 8 lipca 2013 w ramach festiwalu Les Tombées de la NuitOrganizatorem było La Paillette MJC Théâtre. Artyści wspierający: Nancy Lavoia, Yuga Hatta, Karolina Dziełak. W finałowym spektaklu zaprezentowanym trzykrotnie na placu Charlesa De Gaulle’a wziął udział także chór gruziński i 30 statystów – mieszkańców Rennes.

II edycja odbyła się w Rennes w 2012 roku ramach festiwalu Les Tombées de la NuitOrganizatorem było La Paillette MJC Théâtre.

I edycja odbyła się w Görlitz/Zgorzelcu w dniach 28 lipca – 7 sierpnia 2011 roku w ramach festiwalu teatrów ulicznych ViaTheaOrganizatorem było deutsch-französisches forum junger kunst. Artyści wspierający: Karolina Dziełak, Sławomir Rodriguez Porębski.
Temat przewodni „Spotkania na Via Regia”. Na postawie doświadczeń osobistych oraz wywiadów z mieszkańcami Görlitz i Zgorzelca uczestnicy opracowali solowe i grupowe akcje, które na zakończenie warsztatów zaprezentowali podczas festiwalu.

Zdjęcia z treningu fizycznego dla performerów:

Ten wpis został opublikowany w kategorii projekty. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.