Pracownia Teatru Fizycznego w LUB/LABie! Startujemy!

Praco TFPRACOWNIA TEATRU FIZYCZNEGO w LUB/LABie!

Program PRACOWNI TF na 2015/2016

Teatr fizyczny w LUB/LAB-ie rusza pełną parą! W końcu jest miejsce w stolicy dla wielu otwartych działań z zakresu teatru fizycznego. Zaplanowaliśmy na ten sezon pokazy, performanse, działania dla tych, którzy mają doświadczenie ruchowe i dla tych którzy nie mają go wcale.

Pracownia TF proponuje działania edukacyjne wykorzystując jako technikę pracy teatr fizyczny. Trening teatru fizycznego czerpie z teatru, tańca i innych treningów fizycznych – pobudza wyobraźnię, sięga do improwizacji, pozwala uwolnić naturalną ruchową ekspresję. Słowo jest w nim równie ważne jak ciało. Proponowany w Pracowni TF trening przekracza granice gatunków skupiając się na odkrywaniu i badaniu nowych sposobów ludzkiej ekspresji.

Wpadnijcie, żeby się poruszać! Zainspirować! Zobaczyć!

Zapisy: e-mail: pracowniatf@gmail.com, tel. 505 476 863

https://www.facebook.com/lubielublab

LUB/LAB ul. Lubelska 30/32 (drugie piętro)

 

26.09. godz. 14:00-17:00 / Dzień Otwarty Pracowni TF

  • przegląd produkcji Teatru SN – materiały ze spektakli
  • wymiany zagraniczne i rezydencje – prezentacje materiałów
  • otwarty trening
  • porozmawiaj z nami – czekamy na Twoje pytania

 

scenaScena TF

27.09. godz. 14:00 / Pokaz work in progress / Teatr Sztuka Nowa
Materiał performatywny inspirowany kinem SF. Re-konstruując bieg wypadków, performerzy grają konwencjami, estetykami filmów sf oraz wariantami możliwości narracyjnych i sprawdzają, jaki wpływ ma zmiana na zastaną rzeczywistość. Konkluzja, że postęp technologiczny nie idzie w parze z ewolucją kondycji człowieka jest tylko początkiem drogi myśli, która doprowadzi do nowych, zaskakujących wniosków.

 

warsztaty tfWarsztaty TF

Warsztaty teatru fizycznego / dorośli
Stałe warsztaty teatru fizycznego otwarte dla wszystkich, bez względu na poziom zaawansowania i wiek. Podczas warsztatów prowadzona będzie praca nad podstawowymi formami teatru fizycznego.   Warsztaty ruszają 3 października.
Koszt: 100 zł/miesiąc
SOBOTY 12:00-14:00 

PODAJ DALEJ_grupa teatru fizycznego/ młodzież
Warsztaty teatru fizycznego dla młodych umożliwiające pogłębienie umiejętności w zakresie teatru fizycznego, poszerzenie zakresu ruchowego. Warsztaty są częścią PODAJ DALEJ – innowacyjnego projektu teatralnego. Stanowią pierwszy etap pracy. Drugim etapem jest wymiana poznanymi technikami z innymi grupami biorącymi udział w projekcie, a więc z 40 innymi uczestnikami i uczestniczkami. Jeśli chcesz wzmocnić pewność siebie, pokonać tremę.
Finał spektaklu przygotowanego wspólnie przez 5 grup odbędzie się 22 i 23 listopada na scenach Centrum Promocji Kultury i Teatru Lalka.
Prowadzący: Dawid Żakowski, Maciej Tomaszewski, Piotr Piotrowicz
Zajęcia nieodpłatne
PONIEDZIAŁKI 16-18:30, ŚRODY 15-17:30

PODAJ DALEJ_grupa Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Praga Południe / młodzież
Prowadzący: Karolina Dziełak, Małgorzata Suś, Kamil Polański
Zajęcia nieodpłatne
WTORKI 16:00-18:00; SOBOTY 10 :00-12:00

 

kurs tfKURS TF

Kurs pomyślany jest jako 2-letnia całość. Umożliwia nabycie pogłębionych umiejętności z zakresu teatru fizycznego.  Program kursu obejmuje zajęcia praktyczne i teoretyczne. Daje możliwość zapoznania się ze sposobem pracy oraz z podstawowym treningiem aktora teatru fizycznego, kształtuje niezbędne umiejętności ruchowe i warsztat aktora. Program zajęć teoretycznych pozwala zrozumieć teatr fizyczny jako zjawisko performatywne z pogranicza teatru i tańca, zakorzenione w antropologii i filozofii ciała. Na zakończenie każdego roku kursu przewidziany jest pokaz pracy oparty na wybranym tekście literackim. Max. 7 osób w grupie. Kurs rusza: 3 października. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 30 września 2015.
Koszt: 400 zł/miesiąc
PONIEDZIAŁKI  18:00-20:00 ; ŚRODY 19:00-22:00; SOBOTY 14:00-17:00

LAB TFLAB TF

Trzy dni intensywnego treningu poświęconego wybranym tematom i zagadnieniom. Laboratorium skierowane jest do osób posiadających już doświadczenie ruchowe. Prowadzenie: zespół Teatru Sztuka Nowa
Termin wkrótce!

Szkolenie „Teatr ruchu w edukacji” / nauczyciele, edukatorzy, animatorzy

Podnieś kompetencje, zdobywaj doświadczenie w praktyce. Zapraszamy na szkolenie, na którym dowiesz się, jakie ćwiczenia możesz wykorzystać w pracy ze swoją grupą. Zastanowisz się, jak uruchomić ciało i czy ciało wpływa na ruchomość myśli. Dowiesz się, po co rozgrzewka i jak ją poprowadzić.
Termin szkolenia wkrótce!

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności, projekty. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.