Nabór do KURSU Teatru Fizycznego!

Dołącz do Kursu Teatru Fizycznego!

Czekamy do 14 lutego 2016!

KURS TF (2)

Kurs TF umożliwia nabycie pogłębionych umiejętności z zakresu teatru fizycznego. Pozwala poszerzyć zakres ruchowy, lepiej poznać swoje możliwości psychofizyczne i je rozwinąć.

Program Kursu TF obejmuje zajęcia praktyczne i teoretyczne. Daje możliwość zapoznania się ze sposobem pracy oraz z podstawowym treningiem aktora teatru fizycznego, kształtuje niezbędne umiejętności ruchowe i warsztat aktora. Program teoretyczny pozwala zrozumieć teatr fizyczny jako zjawisko performatywne z pogranicza teatru i tańca, zakorzenione w antropologii i filozofii ciała.

Co na koniec semestru?

Każdy z uczestników KURSU TF przygotuje swój performans, który zostanie zaprezentowany podczas Przeglądu SOLO/DUO TF w czerwcu 2016.

Czego jeszcze możecie się spodziewać?

Pracy na zadaniach, dużo improwizacji różnego rodzaju: ruchowych i słowno-ruchowych. Pracy z partnerem/partnerami sięgającej do kontakt improwizacji i tzw. manipulacji ruchowych pozwalających lepiej zrozumieć swoje ciało i odkrywać jego potencjał. Nie zabraknie tego co na drugim biegunie, czyli treningu fizycznego, który ćwiczy uwagę i obecność w trakcie wysiłku, jest treningiem wytrzymałościowym.

Terminy zajęć:
PONIEDZIAŁKI  18:00-20:00 ; ŚRODY 19-21; SOBOTY  14-17

Miejsce
LUB/LAB – nowa przestrzeń poświęcona pracy laboratoryjnej i edukacji teatralnej. Więcej na: www.facebook.com/lubielublab 

1625743_1605018203084708_3032038321613317140_n

Profil uczestniczki i uczestnika
Kurs skierowany jest do osób zainteresowanych rozwijaniem umiejętności ruchowych i psychofizycznych, pragnących rozwinąć ekspresję cielesną. Chętni powinni posiadać już pierwsze doświadczenia teatralne lub ruchowe i chęć rozwijania się w tym kierunku.  Szczególnie mile widziane doświadczenia związane z teatrem fizycznym (choć niekonieczne).

Rekrutacja
Prosimy o nadesłanie artystycznego CV i krótkiego opisu motywacji udziału w kursie. Wybrane osoby zostaną zaproszone na przesłuchanie w ustalonym indywidualnie terminie. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 14 lutego 2016.

Opłata za kurs: 400 zł/miesiąc

Więcej informacji pod adresem: stow.sn@gmail.com  oraz telefonicznie 505 476 863

Więcej informacji o KURSIE TF czytaj : http://sztukanowa.pl/2015/09/kurs-tf/

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.