Warsztaty teatru fizycznego – nabór do młodzieżowej grupy PODAJ DALEJ 2016

Zapraszamy młodzież w wieku 15-19 lat na bezpłatne warsztaty teatru fizycznego organizowane w ramach projektu PODAJ DALEJ 2016. Warsztaty realizowane będą w Lub/Labie (ul. Lubelska 30/32), nowej przestrzeni Stowarzyszenia Sztuka Nowa. Będziemy pracować techniką teatru fizycznego, w oparciu o sztukę „Sen nocy letniej” Williama Sheakespeare’a, która jest motywem przewodnim tegorocznej edycji projektu. Opera jako synteza sztuk stanie się medium, którym będziemy się inspirować.

warsztaty dla młodzieży


 

 Czym są warsztaty teatru fizycznego?

Warsztaty teatru fizycznego to połączenie teatru i działań fizycznych. W trakcie zajęć będziemy zajmować się świadomością ruchu, kontaktem z partnerem, akrobacjami, a do tego emocjami i dynamiką, a wszystko gdzieś pomiędzy bezpieczną przestrzenią laboratoryjną a ryzykiem i wyzwaniem – po to żeby zmierzyć się z dramaturgią Szekspira. Dotkniemy również podstawowych technik treningu aktora fizycznego – balansu, stretchingu, flow czy push & pullu. Warsztaty będą również przestrzenią wymiany umiejętności i ćwiczeń między uczestnikami.


Czym jest projekt PODAJ DALEJ?

PODAJ DALEJ to innowacyjny projekt edukacji kulturalnej. Jego celem jest umożliwienie spotkania się grup młodzieżowych uczestniczących w stałych zajęciach teatralnych na terenie Warszawy. Grupy te prowadzone są różnorodnymi technikami artystycznymi przez instruktorów i animatorów warszawskich organizacji pozarządowych i instytucji kulturalnych. Projekt jest inspirowany formułą międzynarodowego projektu Brave Kids opartą na zasadzie „Kids teach kids” realizowanego od 2009 roku we Wrocławiu.

W ramach projektu PODAJ DALEJ grupy młodzieżowe mają szansę spotkać się i stać się specjalistami zdobytych w trakcie zajęć teatralnych umiejętności. W trakcie pierwszego etapu dziesięcioosobowa grupa weźmie udział w warsztatach zakończonych pokazem pracy. Podczas drugiego etapu każda z grup będzie uczyć znanych sobie technik pracy teatralnej uczestników innych grup.

Zakończeniem projektu PODAJ DALEJ będzie trzeci etap, czyli spektakl wykorzystujący wszystkie techniki przygotowany pod okiem reżysera przez wszystkich uczestników projektu.

warsztaty teatru fizycznegoNajważniejsze informacje

Kto: młodzież w wieku 15-19 lat

Gdzie:
I etap – Lub/Lab || Lubelska 30/32 (przy dworcu Wschodnim), II piętro, Warszawa,
II etap – Centrum Kultury Praga Południe || Podskarbińska 2, Warszawa.

Kiedy:
I etap – w każdy poniedziałek (16:00-18:00) i środę (17:00-19:00) od 14 marca do 18 maja (z wyłączaniem świąt),
II etap – w każdy piątek, sobotę i niedzielę, od 20 maja do 19 czerwca,
III etap – montaż spektaklu oraz pokazy w terminach: 24-26 czerwca i 1-3 lipca.

Pierwsze zajęcia – 14 marca, 16:00

Udział w projekcie jest BEZPŁATNY.

Na zajęcia należy zabrać STRÓJ SPORTOWY.


zapisz się mójKliknij obrazek by wypełnić formularz. Po wypełnieniu skontaktujemy się z Tobą w celu potwierdzenia udziału w warsztatach.
Kontakt z organizatorami: stow.sn@gmail.com.

Zgłoszenia przyjmujemy do 13 marca 2016, do godz. 23:00.


Dodatkowe informacje na stronach:
http://podajdalej.waw.pl/
https://www.facebook.com/projektpodajdalej/

Wydarzenie na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/178824719161492/

Zapraszamy serdecznie!

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.