ORFEO’70 : monoperformance – zakończenie rezydencji Kamila Adamusa

W niedzielę 24.04. godz. 19:00 do LUB/LABu zapraszamy na pokaz monoperformansu kończącego rezydencję Kamila Adamusa pt. ORFEO 70′ realizowanego w ramach Pracowni TF.

ORFEO 70’: monoperformans eksploruje zagadnienie przodka w kulturze obecnej. 

Stojąc w kolejce do Lenina, najdłuższej kolejce mojego żywota, czułam w sobie rytm pociągowych kół tłuczących o szyny, szyny które tu w Sowieckim Sojuzu były szersze niźli u nas, w Polszy. Wszystko bowiem było tu, w Kraju Rad, szersze niźli u nas: pola, zwane stepami, lasy zwane liesami, a nawet i twarze ludzkie: ewidentnym faktem pozostanie że Vladimir Iljicz Lenin miał najszersze czoło na ziemiach północnej hemisfery: stąd też horyzont myśli i czynów jego pozostanie nieodgadniony.

—- Prawda tekstu tkwi w tym, iż potrzebuje on waszej nicości, waszego niezrozumienia, tak jak potrzebuje tego teoria względności – gdybyśmy wszyscy tu zgromadzeni zrozumieli teorię względności na pewno jej prawidła przestały by obowiązywać. Einstein wiedział o tym i dlatego rozpisał ją na tak skomplikowane formuły; poezja ociera o się o ten sam stopień elitarności, jeśli chce się liczyć w kosmicznych grach przypadku i prawdy.

ORFEO 70′

Występuje: Kamil Adamus

Reżyseria: Dawid Żakowski

Motywy wizualne: Robert Rabiej

24.04. (niedziela) o godz. 19:00

Miejsce: LUB/LAB, ul. Lubelska 30/32, Warszawa

Wstęp: 10 zł

ORFEO 70 fot. R. Rabiej

Kamil Piotr Adamus

Polski artysta od 2004 roku mieszkający w Wielkiej Brytanii. Latem 2006 roku wraz z Krystianem Godlewskim zakłada w Londynie The Bones Theatre. Zrealizowane przedstawienia: Cień Dnia, Zachłyśnięci, Pod Motylami, Yod (Kronika).

W Polsce, w Olsztynie, w latach 1997 – 2003 uczestniczył w programach artystycznych, organizowanych przez Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych oraz Stowarzyszenie „Tratwa”, mając okazję uczyć się od byłych współpracowników Jerzego Grotowskiego – Jamesa Sloviaka, Jairo Cuesta oraz Maud Robart. Praca obejmowała różne elementy treningu ciała jak i praktyk głosowych. Elementy tej pracy aplikuje do dziś w swoich projektach artystycznych.

Jego edukacja w Polsce obejmowała studia filozoficzne na UMK w Toruniu oraz zagadnienia teatralne na wydziale Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie. Obecnie jest studentem ostatniego roku wydziału Sztuk Performatywnych w The Royal Central School of Speech and Drama w Londynie, gdzie zajmuje się badaniami performatywności rytuału. Od 2009 studiuje klasyczny styl jogi, tzw. Mysore Astanga, pod bacznym okiem szkockiego guru: Hamisha Hendry’ego.

 

 13015450_10208647736646308_438664915452672944_n

Organizator: Stowarzyszanie Sztuka Nowa

Partnerzy: Royal Central School of Speech and Drama w Londynie, Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.