Nabór na KURS TF – zapraszamy!

Nabór – Kurs Teatru Fizycznego – 2016/2017

Do 17 października 2016 czekamy na zgłoszenia osób chcących wziąć udział w Kursie Teatru Fizycznego.

Kurs TF umożliwia nabycie pogłębionych umiejętności z zakresu teatru fizycznego. Pozwala poszerzyć zakres ruchowy, lepiej poznać swoje możliwości psychofizyczne i je rozwinąć.

Program Kursu TF obejmuje zajęcia praktyczne i teoretyczne. Daje możliwość zapoznania się ze sposobem pracy oraz z podstawowym treningiem aktora teatru fizycznego, kształtuje niezbędne umiejętności ruchowe i warsztat aktora. Program teoretyczny pozwala zrozumieć teatr fizyczny jako zjawisko performatywne z pogranicza teatru i tańca, zakorzenione w antropologii i filozofii ciała.

This slideshow requires JavaScript.

Co na koniec roku?

Uczestnicy pod okiem prowadzących przygotowują performans, który zostanie zaprezentowany w czerwcu 2017 roku.

Czego jeszcze możecie się spodziewać?

Pracy na zadaniach, dużo improwizacji różnego rodzaju: ruchowych i słowno-ruchowych. Pracy z partnerem/partnerami sięgającej do kontakt improwizacji i tzw. manipulacji ruchowych pozwalających lepiej zrozumieć swoje ciało i odkrywać jego potencjał. Nie zabraknie tego co na drugim biegunie, czyli treningu fizycznego, który ćwiczy uwagę i obecność w trakcie wysiłku, jest treningiem wytrzymałościowym.

Miejsce

LUB/LAB – nowa przestrzeń poświęcona pracy laboratoryjnej i edukacji teatralnej. Więcej na: www.facebook.com/lubielublab

Profil uczestniczki i uczestnika

Kurs skierowany jest do osób zainteresowanych rozwijaniem umiejętności ruchowych i psychofizycznych, pragnących rozwinąć ekspresję cielesną. Chętni powinni posiadać już pierwsze doświadczenia teatralne lub ruchowe i chęć rozwijania się w tym kierunku. Szczególnie mile widziane doświadczenia związane z teatrem fizycznym (choć niekonieczne).

zapisz się mój

Rekrutacja

Prosimy o nadesłanie artystycznego CV i krótkiego opisu motywacji udziału w kursie. Wybrane osoby zostaną zaproszone na przesłuchanie w ustalonym indywidualnie terminie. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 17 października 2016.

Więcej informacji pod adresem: stow.sn@gmail.com oraz telefonicznie 505 476 863

Zajęcia odbywać się będą w poniedziałki 18:30-21:30, środy 18:30-21:30.
Zaczynamy 1 listopada.

Koszt

Miesięczny koszt KURSU TF to 300 zł.

Przedmioty KURSU TF

Opis przedmiotów Kursu TF jest do pobrania stąd: kurs-tf-opis-i-lista-przedmiotow-2016-2017

Prowadzący

Zajęcia są prowadzone przez Zespół Sztuka Nowa, w skład którego wchodzą m.in. Maciej Tomaszewski, Kamil Polański, Piotr Piotrowicz, Karolina Dziełak.
Dyrektorem artystycznym Kursu TF jest Dawid Żakowski

Szeroki opis prowadzących jest do pobrania tutaj: kadra-kursu-tf-2016-2017

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.