Startuje program edukacyjny „Młodzi solaryści”

Stowarzyszenie Sztuka Nowa zaczyna program edukacyjny zatytułowany „Młodzi solaryści” skierowany do szkół ponadgimnazjalnych i ośrodków socjoterapeutycznych.

W ramach tego programu zespół Sztuki Nowej zagra 30 spektakli „Badań solarystycznych 2.0” i przeprowadzi 30 warsztatów w szkołach ponadgimnazjalnych i ośrodkach socjoterapeutycznych. W programie weźmie udział ponad 600 uczestniczek i uczestników w wieku 15-19 lat.

12489380_950186228391259_6015675286033335437_o

fot. Grzegorz Zielonka, MOS nr 2 w Aninie

 

Projekt edukacyjny “Młodzi solaryści” skierowany jest do młodzieży w wieku 15-19 lat ze szkół ponadgimnazjalnych i ośrodków socjoterapeutycznych na terenie Warszawy.  Projekt inspirowany jest powieścią “Solaris” Stanisława Lema i jej filmowymi adaptacjami, estetyką science-fiction i współczesnymi badaniami kosmicznymi, takimi jak program Mars One czy Hi-SEAS kosmicznej agencji NASA.

Projekt „Młodzi solaryści” ma służyć rozwijaniu postaw otwartości młodzieży, Umożliwić dyskusję na temat powieści „Solaris” Lema i jej tematyki oraz stworzyć okazję do artystycznej wypowiedzi. Projekt ma też uczyć tolerancji i empatii wobec innych, przeciwdziałać konfliktom w różnych środowiskach, uczyć akceptacji inności i rozwijać umiejętności dialogu między młodymi obywatelami. Proponuje refleksję nad zagadnieniem rozwoju nowoczesnych technologii i relacji międzyludzkich we współczesnym zautomatyzowanym świecie.

Pakiet dla każdej ze szkół składa się z:
pokazu spektaklu „Badania solarystyczne 2.0”
warsztatu teoretycznego dotyczącego zagadnień z zakresu literatury („Solaris” Stanisława Lema), filmu (filmowe adaptacje powieści), historii i współczesnych badań kosmicznych,
warsztatu teatralnego przeprowadzanego w przestrzeni szkoły kończącego się  performance’m z udziałem młodzieży biorącej w nim udział.

Warsztaty przeprowadzane są przez doświadczonych instruktorów Stowarzyszenia Sztuka Nowa we współpracy z artystami innych dziedzin (muzyka, sztuki wizualne), co gwarantuje wysoki poziom merytoryczny projektu. Udział uczestników w warsztatach jest bezpłatny.

This slideshow requires JavaScript.

Zespół Szkół nr 22 w Warszawie, fot. Grzegorz Zielonka

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.