Zajęcia dla najnajów z rodzicami – projekt Common Body

10952802_1542046359381893_468912294846133936_o

Serdecznie zapraszamy na zajęcia rodziców z dziećmi od 0 – 3 lat.

Będziemy spotykać się, wspólnie ruszać i bawić. Tematem jest: bycie razem – blisko i daleko. Będziemy też śpiewać, masować się, poszukiwać wspólnych zabaw, korzystać z technik tanecznych i teatralnych dopasowanych dla najmłodszych dzieci. Prowadzące posługiwać się będą autorskimi technikami pracy nawiązującymi do technik contakids, Weroniki Sherborne, BMC.

Na zakończenie cyklu  spotkań w sobotę 29.10.2016 planowany jest otwarty pokaz pracy.

Spotkania odbywać się będą w ramach projektu „Common body”. Twórczynie projektu pragną poszukać relacji między dzieckiem i rodzicem opartej na niewerbalnym przekazie. Spotkania będą też okazją do rozwoju indywidualnej świadomości ruchowej rodzica.

Zadamy sobie pytanie: Jakie są moje przyzwyczajenia, gdy poruszam się z dzieckiem? Jak układa się moje ciało? Będziemy przyglądać się, co się stanie gdy zmienimy dotychczasowe schematy ruchu. Czy dziecko jest/może być partnerem w tym ruchu? Zastanowimy się też, jak w czasie od narodzin przebiegał wasz wspólny proces ruchowy. W przerwach między tańcami i przytulankami będziemy rozmawiać o naszych doświadczeniach.

Terminy:  piątki 10:00-11:00 i wtorki 9:30-10:30

Cena zajęć: to 5 zł od osoby z dzieckiem/ 1 zajęcia.

Pierwsze zajęcia w piątek 23.09.2016 o 10:00

Prosimy o przyniesienie wygodnego, sportowego ubrania umożliwiającego nieograniczony ruch dla siebie i dziecka.

 

Zgłoszenia prosimy na adres stow.sn@gmail.com. Więcej informacji mailowo lub telefonicznie – 505 476 863

 

PROWADZĄCE:

Karolina Dziełak – performerka, menedżerka kultury.  Od 2008 roku współpracuje ze Stowarzyszeniem Sztuka Nowa jako performerka, tancerka i asystent reżysera w spektaklach i projektach artystyczno-edukacyjnych w Polsce i za granicą. Jest współtwórczynią projektów edukacyjnych takich jak W poszukiwaniu tożsamościPODAJ DALEJ. Jako instruktorka teatru fizycznego prowadziła warsztaty m.in. dla Muzeum Historii Żydów Polskich, Instytutu Jerzego Grotowskiego oraz za granicą dla The Working Party (Niemcy), InZeitgeist Theatre (Anglia),  La Paillette – Théâtre/MJC (Francja). Zagrała w spektaklach Sylwia:MedeaBody Under StimulusMapy Pamięci.

 

Nela Mitukiewcz – magister sztuki w zakresie choreografii i technik tanecznych (absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie oraz Akademii Muzycznej im. G. I K. Bacewiczów w Łodzi), animator kultury ze specjalizacją taniec współczesny (absolwentka Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury w Kaliszu). Uczestniczka kursów w zakresie ruchu rozwijającego W. Sherborne, metody BMC w pracy z niemowlętami, oraz kursów prowadzenia zajęć metodą gordonowską. Opis doświadczenia zawodowego (lata 2006 – 2016): 2015 – obecnie – choreograf oraz instruktor tańca jazzowego, tańca klasycznego i tańca nowoczesnego w Szkole Tańca Dzieciaki Tańcują w Warszawie 2013 – obecnie – choreograf oraz nauczyciel technik tanecznych w Państwowej Szkole Sztuki Cyrkowej w Julinku 2013 – 2016 – nauczyciel form oraz struktur teatru tańca w Studium Aktorskim im. A. Sewruka w Olsztynie 2012 – 2013 – choreograf oraz nauczyciel technik tanecznych w Akademii Masterdance w Birmingham oraz w Bristolu w Wielkiej Brytanii. 2013 – obecnie – instruktor zajęć metodą ruchu rozwojowego dla dzieci i niemowląt (prowadzenie zajęć na terenie Łodzi, Olsztyna i Warszawy) 2010 – obecnie – nauczyciel tańca w placówkach przedszkolnych (współpraca z placówkami na terenie Łodzi, Kalisza, Olsztyna i Warszawy).

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.